Klaster

 

Spotkanie Klastra w Krakowie

27-28 lutego 2015 roku w siedzibie Szkoły Samochodowej Auto-Test w Krakowie odbyło się 3. Spotkanie Plenarne Polskiego Klastra Edukacyjnego.

Głównym tematem dyskusji był rozwój szkolnictwa zawodowego w sektorze transportu drogowego oraz nowe zasady pozyskiwania środków unijnych w zakresie kształcenia kadr. Ekspertami dyskusji byli Ewa Krzykowska i Maciej Wroński. Uczestników przywitał Marek Dworak, dyrektor MORD w Krakowie.

Uczestnicy spotkania zwiedzili wcześniej montownię MAN Polska w Niepołomicach i zapoznali się z nowościami technologicznymi pojazdów ciężarowych MAN. Grupa MAN należy do wiodących europejskich przedsiębiorstw sektora zintegrowanych rozwiązań transportowych. W roku 2012 obroty firmy przekroczyły 15,8 miliardów euro, przy zatrudnieniu w zakładach na całym świecie ponad 52 tysięcy pracowników.

To było bardzo ciekawe spotkanie” – mówi w rozmowie z L-instruktorem Tadeusz Zamyślewski ze Szkoły Kierowców „Autos” z Grudziądza. „Była okazja do poruszenia wielu ważnych tematów, uważam że idea łączenia przedsiębiorstw w klastry jest bardzo obiecująca, zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale osobiście jestem bardzo zadowolony” – dodaje. Podobnego zdania jest Ryszard Świętoń, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców w Koszalinie, który również uczestniczył w spotkaniu – „dzięki możliwości spotkania się w takim gronie miałem okazję porównać swój ośrodek do innych, wymienić doświadczenia. Jestem zdania, że człowiek uczy się przez całe zycie” – zaznacza. „Ustaliliśmy co robić, podzieliliśmy się zadaniami, to bardzo dobra inicjatywa” – dodaje Ryszad Świętoń.

Gośćmi 3. Spotkania Plenarnego PKE byli członkowie zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym – Bożenna Chlabicz (prezes zarządu) i Mirosław Szadkowski (wiceprezes zarządu). Zarząd fundacji wręczył wszystkim członkom klastra „Akty Założycielskie Polskiego Klastra Edukacyjnego” oraz „Certyfikaty Ambasadorów Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym”.

galeria znajduje się TUTAJ (źródło: L-instruktor.pl)


 

Spotkanie założycielskie

12 grudnia 2014 roku zawiązany został klaster pod nazwą Polski Klaster Edukacyjny. Członkami założycielami klastra są przedsiębiorcy z 9 województw, głównie z branży szkolenia kierowców. Koordynatorem Polskiego Klastra Edukacyjnego jest Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym. Obszarem działania klastra jest szeroko rozumiana edukacja zawodowa, w tym kształcenia i doskonalenia kadr transportowych i motoryzacyjnych. Klaster jest otwarty na innych przedsiębiorców, organizacje, instytucje, placówki naukowe i oświatowe.

Polski Klaster Edukacyjny - wizualizacja logotypu

Polski Klaster Edukacyjny – wizualizacja logotypu

Członkowie założyciele Polskiego Klastra Edukacyjnego

Członkowie założyciele Polskiego Klastra Edukacyjnego